A súlyos sérültek számát négyszáz körülire teszik. A térségben 140 ezer ember vált hajléktalanná, és vár arra, hogy elköltöztessék, sokan a szabad ég alatt lesznek kénytelenek eltölteni az éjszakát. A mentők éjszaka is folytatják a túlélők utáni kutatást, többek közt hang- és radardetektorokkal, valamint kutyákkal. Jelentések szerint mind a halálos áldozatok, mind a sérültek számát tekintve növekedésre kell számítani.
A földrengés epicentruma a föld felszíne alatt mindössze 13 kilométerrel volt Lusan megyében. Több tucat 3-as erősség feletti utórengést is regisztráltak.
A mentési munkákban csaknem 8 ezer rendőr és katona, valamint tűzoltók, bányamentők, civilek és önkéntesek vesznek részt. Orvosok, egészségügyi dolgozók kétezer feletti létszámban látják el a sérülteket. A hírek közel száz embernek a romok alól történt kiszabadításáról számolnak be.
A legsúlyosabban érintett területen gond a vízellátás, az áramszolgáltatás és nincs távközlési összeköttetés. Három járásban nincs se víz, se áram, összesen csaknem 280 távközlési bázisállomás vált használhatatlanná. Harmincnégy víztározó rongálódott meg. A környező településekhez vezető utakon a közlekedést hegyomlások akadályozzák.
Egy katonákat szállító teherautó a katasztrófa helyszínére igyekezve eddig ismeretlen okból egy folyóba zuhant, ketten meghaltak.
A leginkább érintett járások egyikében, Longmenben 7000 házból 5000 összeomlott. A 3000 lelkes Kucseng falu épületeinek 95 százaléka vált alkalmatlanná arra, hogy lakjanak bennük, az öreg házak a földdel váltak egyenlővé.
Az epicentrumtól mindössze 47 kilométerre lévő rezervátumból, ahol óriáspandák élnek, nem jelentettek sem személyi sérüléseket, sem pandákat ért kárt.